Идеите на другите не винаги са най-добри. Понякога се налага да направим допълнително усилие и да поразсъждаваме сами. Със своя афористичен изказ и неповторимо визуално красноречие “Малка книга за бизнеса” преосмисля правилата за правене на бизнес и ви дава поле за размисъл, което ще ви помогне да стуктурирате собствените си идеи.“Бизнесът, инвестирането и предприемачеството са много лични начинания. Нужен ни е подход, за да вместим всичко, което чуваме, виждаме или прочитаме в нашата собствена мисловна структура. “Малка книга за бизнеса” предлага точно това.”
Боян С. Бенев
Написана от Младият предприемач на годината в Обединеното кралство за 2007 г., Боян С. Бенев, и илюстрирана от лауреата на множество награди, дизайнера Райчо Станев, “Малка книга за бизнеса” дискутира 26 фундаментални правила на бизнеса и инвестициите в необикновено сбит, есенциален формат.
Книгата е подходяща за най-широк кръг читатели: от студенти в самото начало на своето обучение в областта на бизнеса, мениджмънта и инвестициите, до опитни професионалисти, които се стремят да научат нещо ново за себе си и своята лична мотивация.
Великолепните илюстрации допринасят за познавателно-афористичния дух на книгата като дават възможност на читателя бързо да преминава от тема в тема без да изгубва посока, а същностните поуки на книгата се запечатват в съзнанието му за дълго.
За повече информация: www.boyan.co.uk
"Книгата наистина е малка (по обем) и се чете лесно и бързо. Но идеите в нея са големи. И в същото време са прости. Което може би е и най-ценното… В тази книга – или по-точно, чрез нея – няма да откриете „топлата вода“. Нито пък Америка… Но можете да намерите отговор на много въпроси. И най-важният от тях е дали вие самите „ставате“ за предприемач или съдбата ви е цял живот да работите за постигането на нечии чужди мечти. Дори и само заради този тест – книгата си заслужава!"
От отзива за "Малка книга за бизнеса" в Блогатство
"... Никога не ми е било трудно да работя, защото винаги ми е било много интересно", казва Бенев. По въпроса за неуспеха има твърда позиция. "Всеки, който се захваща с бизнес, вярва, че идеите му ще проработят. Иначе изобщо не би започвал. Напълно е възможно обаче да не успеем от първи път. Най-важното в случай на несполука е да можем да се възползваме от нея. Ако извлечем поуки, а с тях развием нови идеи, ще излезем от затрудненията по-силни и по-можещи", пише в глава 4 на "Малка книга за бизнеса".
Мара Георгиева, Капитал